FAQ


Najczęstsze pytania

Różne

Co zrobić by zostać klientem MSŚ?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Mazowieckie Sieci  Światłowodowe, bądź skontaktować się z nami na numer 22-213-37-00. Po czym sprawdzamy możliwości podłączenia usługi i kontaktujemy się z Państwem w celu umówienia terminu instalacji.

Panel klienta BOK. Jak to działa?

Strona bok.knc.pl pomaga Państwu w zarządzaniu płatnościami za abonament, pozwalają na sprawdzenie danych abonenckich, oraz kontakt z administracją. Loginem jest Państwa numer abonencki, a hasło podawane jest na fakturze VAT.

Jak umówić wizytę technika?

Należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, wtedy prosimy o szczegółowe opisanie problemu. Następnie nasz konsultant/ka po przeanalizowaniu problemu skontaktują się w Państwem czy serwis na miejscu jest wymagany. Więcej na ten temat można przeczytać w zakładce Pomoc, Serwis.

Czy mogę zawiesić usługę?

Zawieszenie usługi jest możliwe na okres minimum 6 miesięcy. Po zakończeniu okresu zawieszenia wymagana jest jednorazowa wpłata na poczet ponownej aktywacji wynosząca 100 zł brutto.

Jak sprawdzić zasięg świadczenia naszych usług.

Wystarczy wypełnić formularz na stronie bądź zadzwonić do Biura Obsługi Klienta. Po czym kontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia możliwości w podanej wcześniej lokalizacji.

Internet

Spadła prędkość łącza internetowego. Co zrobić?

Po pierwsze jeżeli mówimy o prędkości sieci bezprzewodowej WiFi, prosimy pamiętać że niektóre routery mogą przycinać prędkość nawet do połowy. Najlepiej sprawdzić prędkość podłączając do komputera kabel sieciowy idący bezpośrednio od modemu. Jeżeli prędkość jest nadal zaniżona wtedy prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Co to jest transfer UL i DL

Są to podstawowe parametry łącza internetowego. UL czyli z ang. Upload oznaczający z jaką prędkością jesteśmy w stanie wysyłać dane, a DL czyli Download oznacza szybkość z jaką dane pobieramy.

Potrzebuję szybszego łącza. Jak mogę je uzyskać?

Prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu uzgodnienia kiedy umowa była zawarta, jej warunków oraz prędkości jaka Państwa interesuje.

Co zrobić gdy nie działa Internet?

Najlepiej zrestartować urządzenia i postępować zgodnie z instrukcjami w ”Gdy nie działa…” zawartymi w podstronie Pomoc.

Czym się różni łącze światłowodowe od radiowego?

Największą zauważalną różnicą jest to, że w łączu światłowodowym sygnał jest wysyłany do Państwa kablem ,a na łączu radiowym jest to sygnał radiowy, cyfrowy. Co za tym idzie internet światłowodowy jest szybszy i stabilniejszy lecz nie wszędzie można go założyć. Radiowy za to, jest bardziej wszechstronny gdyż wystarczy tylko antena odbierająca oraz nadająca by uzyskać dostęp do sieci.

Jak wygląda instalacja internetu radiowego? Czy muszę coś przygotować?

Wszystko opisane jest w zakładce Pomoc w „Instalacja Internetu radiowego”. Jedyne co Państwo muszą ze sobą mieć to dowód osobisty do spisania umowy.

Instalacja łącza światłowodowego. Co potrzebuję i jak to wygląda?

Wszystko opisane jest w zakładce Pomoc w „Instalacja Internetu światłowodowego”. W tym przypadku muszą Państwo wybrać w którym miejscu stanie modem konwertujący sygnał oraz router WiFi. Dodatkowo jeśli chcą Państwo przeprowadzić instalację drogą ziemną, wtedy prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu umówienia darmowej wizyty naszego technika, który Państwu wszystko wytłumaczy.

Na modemie nie świeci się żadna dioda. Co to oznacza?

Oznacza to bezpośredni problem w urządzeniu. Wpierw należy sprawdzić czy zasilacz jest poprawnie podłączony z każdej strony, jeśli tak wykonać 3 min restart i jeżeli to nie pomoże, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Dodatkowo jeżeli na urządzeniu nie świeci się lampka PON, bądź LOS świeci się na czerwono, niezwłocznie prosimy o kontakt.

Co to modem i do czego służy?

Modem jest to urządzenie które konwertuje sygnał światłowodowy na sygnał internetowy. Od niego zaczyna się i zależy cała Państwa sieć wewnętrzna. Dodatkowo nasze urządzenia są przeźroczyste i nie blokują żadnych portów.

Jak mogę uzyskać stały adres IP?

Wystarczy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. W tym przypadku przydzielany jest Państwu stały publiczny adres IP, wysyłane jego parametry i doliczany abonament miesięczny, gdyż ta usługa jest płatna. Patrz Dodatkowe usługi-> Stałe IP

Czy prędkości usług internetowych Mazowieckich Sieci Światłowodowych są gwarantowane?

Nie. Mazowieckie Sieci Światłowodowe oferuje łącza umożliwiające osiąganie pewnych prędkości maksymalnych w zależności od wybranego pakietu. Nasze łącze jest nielimitowane, i może osiągać prędkości większe niż umowne.

Czy do modemu mogę zakupić własny router?

Jak najbardziej. Nasze urządzenie jest przeźroczyste więc każde urządzenie podłączone bezpośrednio przez kable Ethernet będą miały dostęp do łącza.

Telewizja

Co zrobić gdy dekoder nie odtwarza dźwięku ani obrazu?

Wpierw należy sprawdzić czy wszystkie kable są odpowiednio podpięte do telewizora i dekodera. Następnie zeskanować kanały i obserwować wizję. Jeśli problem dalej występuję prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Ile filmów można nagrać na KORBOX'ie?

Tyle ile mają Państwo ochoty. KORBOX posiada external USB do którego można podłączyć pamięć zewnętrzną, na którą możemy zgrać tyle filmów i seriali ile tylko możemy.

Jak podłączyć więcej niż 1 odbiornik telewizyjny?

Oferta Multi Room jest inna i dla telewizji IP i dla telewizji DVB-T. Telewizja IP wymaga dodatkowego urządzenia podłączonego do drugiego telewizora. A w telewizji DVB-T podłączany jest „spliter” i rozgałęziany kabel do każdego urządzenia. Po więcej informacji prosimy przejść do działu Usługi, i tam w ofertę Telewizja, gdzie wszystko zostało opisane.

Jakość obrazu się pogorszyła. Co zrobić?

W tym wypadku mógł pogorszyć się sygnał w dekoderze bądź telewizorze. Prosimy w tym przypadku o ponownie zeskanowanie kanałów. Jeśli po skanowaniu problem dalej występuję, wtedy należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Co zrobić gdy zniknęły kanały które wcześniej były dostępne?

W tym przypadku prosimy o ponowne zeskanowanie kanałów. Cały proces opisany jest w Dziale Pomoc
„Skanowanie kanałów”. Jeśli problem dalej się utrzymuje, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Czym jest dekoder i do czego służy?

Dekoder jest to urządzenie umożliwiające korzystanie z usługi telewizji cyfrowej na naszym telewizorze. Oczywiście telewizory z wejściem na kabel sygnałowy nie potrzebują dekodera, gdyż mają go już wbudowanego.

Umowy

Jak wypowiedzieć umowę? I jaki jest okres wypowiedzenia?

Należy sprawdzić do kiedy ważna jest aktualna umowa. W przypadku końca umowy, bądź jej przejścia na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia wynosi jeden okres rozliczeniowy z zakończeniem z początkiem kolejnego miesiąca. Jeżeli umowa zostanie zerwana przedwcześnie, wtedy naliczana jest kara abonencka o której mowa w Umowie.

Co należy zrobić by przepisać umowę?

Wystarczy że aktualny abonent podpiszę zgodę na przepisanie umowy (patrz Dokumenty). Następnie nowy abonent musi wypełnić umowę wraz z protokołem i regulaminem, i załączyć do niej pisemną zgodę poprzedniego abonenta.

Skończyła się moja umowa. Co teraz?

Wtedy prosimy się kontaktować z naszym Biurem Obsługi Klienta w sprawie przedłużenia usługi oraz usłyszenia naszej oferty dla Stałych Klientów.